Pierwsza porażka

Napisał Administrator 02.10.2021

Piłkarze naszego zespołu doznali pierwszej w tym sezonie porażki. W meczu 10. kolejki Kipsta IV ligi ZZPN, nasza drużyna uległa na wyjeździe Białym Sądów 2:4.

Pojedynek dwóch czołowych drużyn czwartoligowych rozgrywek ułożył się po myśli naszego zespołu. Już w dziesiątej minucie z rzutu rożnego dośrodkował Daniel Wojciechowski, a w zamieszaniu przed bramką gospodarzy, efektownym strzałem z przewrotki futbolówkę do siatki posłał Daniel Chyła.

W 19. minucie przewaga naszej drużyny wzrosła do dwóch trafień. Po indywidualnej akcji Mateusza Myślińskiego, z bliskiej odległości na listę strzelców wpisał się Wiktor Sawicki.

W kolejnych minutach oba zespoły miały swoje szanse do strzelenia gola. W jednej z sytuacji znakomicie interweniował Adrian Hartleb, a chwilę później strzał Sebastiana Inczewskiego nie sprawił bramkarzowi naszej drużyny większych problemów. Po drugiej stronie boiska dwukrotnie groźnie na bramkę gospodarzy strzelał Daniel Chyła, ponadto bliski zaskoczenia golkipera miejscowych był Mateusza Bachleda, a po strzale Wiktora Sawickiego piłka odbiła się od słupka.

W końcówce tej części bezpośrednią czerwoną kartką za faul na rywalu ukarany został Adrian Pytlewski i nasz zespół kończył spotkanie w osłabieniu.

W 56. minucie kontaktową bramkę dla gospodarzy strzelił Sebastian Inczewski. Dwanaście minut później zaskakującym strzałem zza pola karnego do wyrównania doprowadził Eryk Tyszenko.

Ostatnie minuty meczu były dość otwartym widowiskiem. Oba zespoły chciały rozstrzygnąć losy rywalizacji na swoją korzyść. W 77. minucie z prawej strony boiska dośrodkował Maciej Więcek, a głową piłkę do siatki skierował Sebastian Inczewski. W doliczonym czasie gry nasza drużyna nadziała się na kontrę, w której w roli głównej ponownie wystąpili Maciej Więcek i Sebastian Inczewski. Dośrodkowanie pierwszego z wymienionych, na gola zamienił Inczewski, strzelając swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu.

Skład Gwardii: Hartleb - Bachleda (75. Zalewski), Wojciechowski, Czyżewski, Pytlewski, Kozioł (74. Walaszczyk), Chyła, Pawlak, Myśliński, Dubielewicz (47. Maciąg), Sawicki.