Zwycięstwo z Sokołem

Napisał Administrator 23.04.2022

Piłkarze naszego zespołu zapisali na swoim koncie kolejny komplet punktów. W sobotę nasza drużyna ograła na swoim boisku Sokoła Karlino 5:1 (2:0).

Od pierwszego gwizdka przewaga należała do naszej drużyny, lecz grająca z dużym poświęceniem defensywa gości nie pozwalała naszym piłkarzom na stworzenie poważniejszego zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Sebastiana Skrzyńskiego.

W 33. minucie Maksymilian Boczek dynamicznie wbiegł w pole karne Sokoła i pewnym strzałem otworzył rezultat spotkania. Kilkadziesiąt sekund później było już 2:0. Z prawej strony dograł Mateusz Bachleda, a futbolówkę do siatki posłał Wiktor Sawicki.

Druga połowa rozpoczęła się od znakomitej szansy dla gości, ale Jakub Hencel wygrał pojedynek z Jakubem Jermołowiczem. W 56. minucie za niebezpieczne zagranie (zbyt wysoko uniesiona noga) arbiter podyktował rzut wolny pośredni w obrębie pola karnego przyjezdnych, a precyzyjnym strzałem popisał się Daniel Chyła.

W 70. minucie jeden z graczy gości był faulowany w polu karnym i arbiter wskazał na wapno. Jedenastkę na gola zamienił Jakub Karpiński. W kolejnych minutach nasz zespół stworzył sobie kilka okazji do zdobycia bramki. Swoich szans szukali m.in. Mateusz Bachleda, Marcin Dubielewicz, Jakub Żelewski, Daniel Chyła czy Bartosz Stankiewicz. Piłka mijała jednak światło bramki, bądź między słupkami znakomicie interweniował Sebastian Skrzyński.

W 81. minucie po indywidualnej akcji Cezarego Zalewskiego, z bliskiej odległości swoją drugą w tym meczu bramkę strzelił Wiktor Sawicki. Dla napastnika naszej drużyny było to dwunaste trafienie w szóstym kolejnym meczu! W doliczonym czasie gry rezultat spotkania ustalił Cezary Zalewski.