Jorge Tapia: Czeka nas ciekawe widowisko

Napisał Administrator 29.11.2022

Już w środę reprezentacja Polski rozegra trzeci mecz grupowy podczas Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Rywalem biało-czerwonych będzie kadra Argentyny. O nadchodzącym spotkaniu porozmawialiśmy z zawodnikiem naszej drużyny, pochodzącym z Argentyny - Jorge Tapią.

- Pierwszy mecz był dla reprezentacji Argentyny bardzo trudny. Arabia Saudyjska zaskoczyła nas odważną grą i wysokim pressingiem, z którym mieliśmy wiele problemów. Spotkanie z Meksykiem było już znacznie lepsze w naszym wykonaniu. Gol strzelony w drugiej połowie przez Leo Messiego wprowadził do naszej gry wiele spokoju - ocenił dotychczasowe mecze w wykonaniu Albicelestes gracz naszej drużyny.

- Mecz z Polską będzie dla Argentyny trudnym wyzwaniem. Dla nas jest to mecz o wszystko, z kolei Polska będzie chciała utrzymać pierwsze miejsce w grupie. Z pewnością czeka nas ciekawe widowisko - mówi Jorge.

- O wygraną w turnieju walczy wiele drużyn, ale myślę, że to Argentyna sięgnie po mistrzostwo. Mamy bardzo mocną drużynę, co pokazaliśmy w meczu z Meksykiem. Z każdym meczem będziemy silniejsi.

Za pomoc w tłumaczeniu rozmowy dziękujemy Gracjanowi Burskiemu.