Najważniejszy rozwój

Napisał Administrator 06.12.2023

W tym sezonie w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych oglądamy dwa nasze zespoły. Jest to blisko 50 zawodników, którzy występują w Gwardii I oraz Gwardii II. Dziś przyglądamy się rundzie jesiennej w wykonaniu Gwardii I, która zajęła pierwsze miejsce w grupie 1.

Gwardia I występuje w grupie 1 wojewódzkich rozgrywek. Nasz zespół zwyciężył w jesiennych zmaganiach, odnosząc dziesięć zwycięstw oraz notując po jednym remisie i porażce, co dało naszemu zespołowi 31 punktów. Na drugim miejscu jesienne rozgrywki zakończyli Błękitni I Stargard (30 punktów).

- To była bardzo udana runda w naszym wykonaniu. Skupiliśmy się głównie na zbudowaniu rywalizacji wewnątrz zespołu w celu poprawy jakości i tempa treningu oraz rozwoju umiejętności indywidualnych. W kwestii mentalnej priorytetem było budowanie pewności siebie. Realizację planu oceniam wysoko – mówi trener Mateusz Duda.

- Podczas rozgrywek ligowych to właśnie umiejętności oraz odpowiednie przygotowanie zawodników pozwoliły nam na końcowy sukces. Zadania zespołowe ograniczyliśmy do minimum, by skupić się właśnie na kwestiach indywidualnych oraz grupowych. Podejmowaliśmy na boisku odważne decyzje, byliśmy kreatywni i elastyczni względem wyzwań, które stawiali przed nami rywale. W zakresie organizacji gry mamy jeszcze bardzo duże pole manewru i zamierzamy to wykorzystać w okresie zimowym – podkreśla szkoleniowiec naszej drużyny.

W dwunastu rozegranych meczach nasz zespół strzelił 39 bramek, tracąc – 20, najmniej spośród drużyn występujących jesienią w grupie 1 Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych.

- Zwycięstwo w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Młodszych traktujemy jako efekt naszej regularnej, ciężkiej pracy. Cieszę się, że chłopcy chcą się rozwijać i czerpią radość z przebywania na boisku. Do wysokich umiejętności dołożyliśmy regularność i odpowiednie nastawienie, dzięki czemu wahania formy były niewielkie. Zasłużyliśmy na sukces w minionej rundzie, ale czujemy respekt przed nadchodzącymi wyzwaniami i nie zamierzamy spocząć na laurach – kontynuuje Mateusz Duda.

Najskuteczniejszym graczem Gwardii I w tej części sezonu był autor jedenastu trafień – Szymon Pańczyszyn. Siedem goli strzelił Michał Karasiński, sześć trafień zanotował Piotr Orłowski.

- Dziękuję zawodnikom za ich wkład w funkcjonowanie zespołu. Praca z tą grupą to przyjemność, ale i wyzwanie, by wciąż tworzyć im odpowiednie warunki do rozwoju. Cieszę się, że stawiają piłkę na pierwszym miejscu i w ich przygodzie nieustannie towarzyszy im szczera pasja do tego sportu – zakończył trener Mateusz Duda.

Wiosenne rozgrywki w grupie 1 Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych rozpoczną się na początku marca.