Pierwszy sparing za nami

Napisał Administrator 18.01.2020

Piłkarze naszego zespołu mają za sobą pierwszy mecz kontrolny podczas zimowych przygotowań.

Nasza drużyna zmierzyła się w Gdańsku z drugoligowym Gryfem Wejherowo. Spotkanie zakończyło się wygraną drugoligowców 2:4 (1:1).

Z różnych względów w naszym zespole zabrakło kilku zawodników, a szansę gry otrzymali m.in. gracze drużyn juniorskich.

Gryf dość szybko objął prowadzenie po trafieniu zawodnika testowanego. W 20. minucie efektownym strzałem przewrotką do remisu doprowadził Krystian Krauze. W kolejnych minutach nasz zespół stworzył sobie kilka innych okazji do zdobycia bramki, a swoje szanse mieli m.in. Piotr Sulima i Keisuke Naka.

W 53. minucie drugiego gola dla naszej drużyny strzelił Damian Miętek. Po chwili arbiter podyktował rzut karny dla Gryfa, a z "wapna" nie pomylił się Oskar Sikorski.

W 73. minucie drugi w tym meczu rzut karny dla rywali wykorzystał Mikołaj Gabor, a dziesięć minut później rezultat ustalił Jakub Kwidziński. W międzyczasie po drugiej stronie boiska bramce Gryfa zagrozili m.in. Krystian Krauze, Damian Miętek oraz Bartosz Stankiewicz.

Skład Gwardii: Skoczyk - Mateusz Bachleda, Krauze, Kurs, Maciąg, Naka, Bać, Hendryk, zawodnik testowany, Chać, Sulima. Na zmiany weszli: Boczek, Kozioł, Socha, Maciej Bachleda, Miętek, Stankiewicz.