Porażka z Flotą

Napisał Administrator 08.05.2021

Porażką zakończyło się ligowe spotkanie naszej drużyny z Flotą Świnoujście. Nasz zespół uległ rywalom 1:2.

Nasz zespół przystąpił do tego meczu bez pauzujących za kartki Daniela Chyły, Jeremiasza Greli oraz Adriana Pytlewskiego, a także trenera Łukasza Drożdżala na ławce rezerwowych (czerwona kartka w spotkaniu z Unią Swarzędz). Naszą drużynę poprowadził w tym meczu II trener Tomasz Krzywonos.

Pierwsza część meczu miała dość wyrównany przebieg. Obie strony zagrażały bramce rywali przede wszystkim po szybkich kontrach, a w naszym zespole swoje szanse mieli Piotr Sulima i Adam Gross.

Już pięć minut po zmianie stron goście objęli prowadzenie. Po podaniu z głębi pola, w dogodnej sytuacji nie pomylił się Łukasz Kopeć, posyłając futbolówkę obok interweniującego Mariusza Rzepeckiego. Chwilę po strzeleniu gola przyjezdni stworzyli sobie kolejne okazje do zdobycia bramki, lecz tym razem graczom Floty nie udało się znaleźć drogi do siatki.

Nasz zespół odpowiedział w 58. minucie. Po dalekim wrzuceniu piłki z autu, z okolic szesnastego metra w kierunku bramki uderzył Cezary Bać i po rykoszecie futbolówka wylądowała w siatce.

Wydawało się, że nasza drużyna podąży za ciosem, jednak dziesięć minut później to goście zdobyli drugą bramkę. Pięknym strzałem z przewrotki popisał się Paweł Iskra.

Końcówka spotkania dostarczyła sporych emocji. Nasz zespół szukał swoich szans do wyrównania, narażając się jednocześnie na bardzo groźne kontry drużyny ze Świnoujścia. W ostatnich minutach swoje okazje mieli Dawid Rybacki i Adam Gross, jednak rezultat nie uległ już zmianie.

Skład Gwardii: Rzepecki - Walaszczyk, Wojciechowski, Czyżewski, Maciąg, Sulima (59. Boczek), Silski (46. Szukiełowicz), Bać (75. Zalewski), Hendryk, Szygenda (75. Rybacki), Gross.