Porażką z Flotą

Napisał Administrator 24.04.2023

W meczu 25. kolejki Kipsta 4 Ligi ZZPN, nasz zespól uległ na stadionie przy ulicy Andersa liderowi zmagań, Flocie Świnoujście 1:2 (0:2).

Spotkanie zostało wyjątkowo rozegrane na stadionie przy ulicy Andersa ze względu na odbywający się w weekend na obiektach Gwardii - Międzynarodowy Turniej Kick Off Cup, którego współgospodarzem były Klub Sportowy Gwardia Koszalin oraz Akademia Piłkarska Gwardia Koszalin.

W pierwszych minutach meczu swoich szans do strzelenia gola szukał Dominik Chromiński, jednak najdogodniejszą okazję do zdobycia bramki miał Piotr Pierzchała, lecz górą w pojedynku z defensorem naszej drużyny okazał się Daniel Kusztan. Golkiper Floty udanie interweniował również po strzale zza pola karnego Patryka Smykowskiego, po którym futbolówka leciała w kierunku "okienka" bramki gości.

Po drugiej stronie boiska szczególnie aktywny był Grzegorz Tarasewicz, lecz próby pomcnika Wyspiarzy nie sprawiły większych problemów Dominikowi Pasterczykowi, bądź mijały światło bramki.

Gdy wydawało się, że pierwsza część meczu zakończy się bezbramkowym remisem, dwa ciosy po stałych fragmentach gry zadali goście. W 44. minucie po wrzuceniu piłki z autu, bramkarza naszego zespołu z bliskiej odległości na raty pokonał Adam Wiejkuć. Kilkadziesiąt sekund później ten sam zawodnik wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Kamila Poźniaka i głową posłał futbolówkę do siatki.

Po zmianie stron nasza drużyna szukała swoich szans do odwrócenia wyniku. Mimo wielu dośrodkowań z bocznych sektorów boiska, naszym zawodnikom brakowało skutecznego wykończenia. W 75. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Michał Masłowski, a głową piłkę w siatce umieścił Dawid Cempa. W 86. minucie po podaniu Rafała Maćkowskiego przed szansą stanął Patryk Smykowski, jednak po minięciu bramkarza, z ostrego kąta trafił w słupek.

Skład Gwardii: Pasterczyk - Tapia, Pierzchała (67. Milanowski), Wojciechowski (58. Walaszczyk), Koziński (58. Maćkowski), Szygenda, Chromiński (58. Gawron), Piotrowski, Masłowski, Smykowski, Cempa.