Porażka z GKS 1962

Napisał Administrator 11.11.2017

W pojedynku 17. kolejki rozgrywek drugiej ligi, nasz zespół uległ na swoim boisku liderowi zmagań - GKS 1962 Jastrzębie 0:2.

Z różnych względów w skladzie naszej drużyny zabrakło w tym spotkaniu m.in. Macieja Stańczyka, Aleksandra Januszkiewicza i Bartłomieja Oleszczuka. Po raz pierwszy w tym sezonie w meczowej kadrze znalazł się wracający do gry po wyleczeniu kontuzji - Krzysztof Bułka.

Już pierwsza poważniejsza akcja gości przyniosła im powodzenie. W 15. minucie po zagraniu z lewej strony pola karnego, błąd defensywy naszego zespołu wykorzystał Daniel Szczepan, z bliskiej odległości trafiając do siatki.

Nasi piłkarze dążyli do odrobienia strat i przejęli inicjatywę. Po indywidualnej akcji nad poprzeczką strzelał Adrian Kwiatkowski. Po chwili piłkę w siatce umieścił Przemysław Brzeziański, lecz arbiter dopatrzył się faulu napastnika naszej drużyny na bramkarzu gości i gol nie został uznany. W kolejnych minutach na bramkę przyjezdnych strzelali Michał Szubert i ponownie Kwiatkowski.

W końcówce tej części po precyzyjnym podaniu z głębi pola, w dogodnej sytuacji znalazł się Szubert, lecz skrzydłowy naszego zespołu posłał futbolówkę minimalnie obok słupka.

Na początku drugiej połowy na kilka minut inicjatywę osiągnęli goście, jednak z czasem ponownie stroną przeważającą stała się nasza drużyna. Żadne z wielu dośrodkowań nie znalazło jednak adresata w pola karnym. Swoją okazję miał Przemysław Brzeziański, a strzałem zza pola karnego Grzegorza Drazika próbował zaskoczyć Kamil Poźniak.

O ile nasz zespół miał problemy ze skutecznością, o tyle gracze z Górnego Śląska byli wręcz do bólu skuteczni. W 77. minucie dośrodkowanie z lewej strony boiska na gola zamienił Kamil Adamek. Co ciekawe, mający za sobą grę w ekstraklasie, 29-letni napastnik, w każdym dotychczasowych sześciu meczów w barwach GKS 1962 pojawiał się na murawie z ławki rezerwowych, strzelając cztery bramki, co przy 170 minutach spędzonych na boisku, jest wynikiem imponującym.

Skład Gwardii: Hartleb - Dondera, Wojciechowski, Baranowski, Majtyka (87. Sopel) - Kwiatkowski, Zyska (70. Przyborowski), Shinmura, Poźniak, Szubert (63. Bułka) - Brzeziański (82. Mikołajczak)