Porażka z Pogonią

Napisał Administrator 13.10.2018

Nie udał się naszym zawodnikom występ przeciwko Pogoni II Szczecin. Nasz zespół uległ rywalom 1:3.

W składzie drużyny prowadzonej przez Andrzeja Tychowskiego pojawiło się kilku zawodników trenujących na co dzień z pierwszym zespołem klubu ze Szczecina. Przeciwko naszej drużynie wystąpili m.in. urodzony w Koszalinie, były młodzieżowy reprezentant Polski - Sebastian Rudol, a także Mariusz Malec, Dawid Błanik, Stanisław Wawrzynowicz czy Hiszpan Iker Guarrotxena Vallejo. W końcówce spotkania na placu gry pojawił się 17-letni Adrian Cybula, który przed dwoma laty przeniósł się z naszego klubu do Szczecina.

Od początku spotkania więcej z gry mieli przyjezdni. Tuż przed upływem piętnastej minuty, po kombinacyjnej wymianie kilku podań, minimalnie pomylił się Marcel Wędrychowski. W 24. minucie ten sam zawodnik wykorzystał błąd defensywy naszej drużyny i z bliskiej odległości posłał futbolówkę do siatki. Tuż po wznowieniu gry nasz zespół stracił piłkę na własnej połowie, co błyskawicznie wykorzystali goście, a w sytuacji sam na sam nie pomylił się Iker Guarrotxena.

Nasz zespół zagrażał bramce przyjezdnych wyłącznie po stałych fragmentach gry. Tuż przed przerwą w kierunku bramki naszej drużyny groźnie uderzył Dawid Błanik, futbolówkę sparował Adrian Hartleb, lecz spadła ona wprost pod nogi Oskara Kalenika i Portowcy zeszli na przerwę z trzybramkową zaliczką.

Po przerwie zadowoleni z pewnego prowadzenia szczecinianie nie forsowali tempa, oddając pole naszemu zespołowi. Sytuacji strzeleckich jednak wyraźnie brakowało. W 85. minucie w polu karnym nieprzepisowo powstrzymywany był Krystian Przyborowski, a jedenastkę na gola zamienił Dominik Drzewiecki.

Skład Gwardii: Hartleb - Dondera, Wojciechowski, Stańczyk (46. Silski), Maciąg, Karbowiak, Majtyka (46. Przyborowski), Bednarski, Ginter (70. Gałach), Bułka (55. Szygenda), Drzewiecki.