Pożegnanie z Pucharem Polski ZZPN

Napisał Administrator 24.05.2024

Na ćwierćfinale zakończyli udział w zmaganiach o Puchar Polski ZZPN piłkarze naszej drużyny. W meczu 1/4 finału nasz zespół uległ po emocjonującym spotkaniu Bałtykowi Koszalin 2:3 (1:0).

Nasza drużyna objęła prowadzenie w 21. minucie spotkania. Po podaniu Mateusza Piotrowskiego, z bliskiej odległości futbolówkę do siatki posłał Cezary Zalewski.

Druga połowa nie rozpoczęła się dla naszego zespołu najlepiej. Już w 51. minucie, po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce, murawę musiał opuścić Hubert Dublinowski i nasza drużyna kończyła spotkanie w osłabieniu. W 63. minucie do wyrównania doprowadził Alan Krauze.

W 76. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Michał Czenko główkował w poprzeczkę, a skuteczną dobitką popisał się Miłosz Stępnik. Trzy minuty przed końcem podstawowego czasu gry, po kolejnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w polu karnym naszej drużyny doszło do sporego zamieszania, a strzałem z powietrza piłkę do siatki skierował Patryk Kwiatkowski.

Kilkadziesiąt sekund później w polu karnym faulowany był Michał Czarny i arbiter wskazał na jedenasty metr. Pewnym strzałem rzut karny na gola zamienił Marcin Gawron. W doliczonym czasie gry rezultat nie uległ już zmianie i ostatecznie spotkanie 1/4 finału Pucharu Polski ZZPN zakończyło się wygraną Bałtyku 3:2.

Skład Gwardii: Kaźmierczak - Dublinowski, Czarny, Tapia, Smykowski, Mikołajczyk, Piotrowski (75. Nowicki), Bać, Gawron, Ryczowski (46. Maćkowski), Zalewski (81. Graczyk).