Poznaliśmy projekt stadionu

Napisał Administrator 30.09.2022

W piątek w hali widowiskowo-sportowej w Koszalinie odbyło się spotkanie dotyczące prezentacji projektu nowego stadionu miejskiego, który ma powstać w miejscu istniejącego stadionu przy ulicy Fałata 34.

W spotkaniu uczestniczyły władze miasta, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, wiceprezes PZPN – Maciej Mateńko oraz działacze naszego klubu oraz Bałtyku Koszalin.

Koncepcję nowego stadionu oraz zagospodarowania terenów przy ulicy Fałata zaprezentował autor projektu Piotr Płaskowicki.

Nowy stadion miałby pomieścić siedem tysięcy widzów, a jego budowa byłaby podzielona na etapy. Pierwszy z nich zakłada budowę euroboiska w miejscu obecnego boiska żużlowego, następnie miałaby zostać wybudowana pierwsza trybuna, a w kolejnym etapie druga trybuna.

Wszyscy uczestnicy spotkania byli zgodni, odpowiednia infrastruktura jest niezwykle ważną częścią rozwoju piłki nożnej i sportu w Koszalinie. Jedną z nich są również pełni pasji zawodnicy, trenerzy oraz działacze, których w naszym mieście nie brakuje.

Jednocześnie wszyscy zdają sobie wszyscy sprawę, że do realizacji inwestycji konieczne będzie pozyskanie środków zewnętrznych i będzie to perspektywa kilku najbliższych lat. Dlatego z tego miejsca jeszcze raz zachęcamy do odwiedzenia strony nowystadiondlakoszalina.pl i wsparcia inicjatywy budowy nowego stadionu w Koszalinie!

- Bardzo się cieszę, że powstała koncepcja budowy stadionu, ale także boisk, które będą służyć szkoleniu młodych piłkarzy. Niezwykle ważne jest, że w ten projekt zaangażowany jest prezydent Piotr Jedliński, ale także, że ten projekt był propagowany przez obydwa koszalińskie kluby i prezesów Dariusza Płaczkiewicza i Jarosława Burzaka – podkreśla prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej Maciej Mateńko.

Przypomnijmy, kampania Stadion dla Koszalina oficjalnie wystartowała z początkiem sierpnia. Wówczas na wspólnej konferencji prasowej prezes naszego klubu Jarosław Burzak oraz prezes Bałtyku Koszalin Dariusz Płaczkiewicz przedstawili założenia akcji, podkreślając, że w tym temacie środowisko piłkarskie w Koszalinie mówi jednym głosem.

Warto podkreślić, że piłkę nożną w Koszalinie trenuje obecnie niemal tysiąc młodych ludzi. Nie ma w naszym mieście żadnej innej aktywności, która skupiałaby tak ogromną rzeszę dzieci i młodzieży! Wspólnie zadbajmy o przyszłość!