Remis z Iskierką

Napisał Administrator 13.05.2024

W sobotę piłkarze naszego zespołu rozegrali kolejny mecz o ligowe punkty. Nasza drużyna zremisowała na swoim boisku z Iskierką Mirand Szczecin 2:2 (1:1).

Spotkanie rozpoczęło się po myśli naszej drużyny. Nasz zespół szybko wypracował sobie przewagę i na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 9. minucie po podaniu Rafała Maćkowskiego, z bliskiej odległości piłkę w siatce umieścił Cezary Zalewski. Nasza drużyna stwarzała sobie kolejne okazje, m.in. po strzale Olivera Albińskiego futbolówka odbiła się od poprzeczki.

W drugiej części tej odsłony nasz zespół zwolnił swoje poczynania i tuż przed przerwą nie ustrzegł się błędu, po którym goście wywalczyli rzut karny. Choć Adrian Hartleb wyczuł intencje strzelca, do wyrównania doprowadził Damian Michułka.

W 54. minucie, po szybkiej akcji gości, ten sam zawodnik wyprowadził Iskierkę na prowadzenie. Nasz zespół dążył do zmiany niekorzystnego rezultatu, jednak mimo wielu akcji i równie dużej liczby dośrodkowań, między słupkami pewnie spisywał się golkiper gości. Dopiero w ostatniej akcji meczu, po dośrodkowaniu Michała Mikołajczyka i zgraniu futbolówki przez Kornela Ryczowskiego, gola dla naszej drużyny zdobył Michał Czarny.

Gwardia Koszalin - Iskierka Mirand Szczecin 2:2 (1:1)

Bramki: Zalewski (9.), Czarny (90.) - Michułka 2 (43., karny; 54.)

Skład Gwardii: Hartleb - Dublinowski, Czarny, Bać, Walaszczyk (50. Smykowski), Mikołajczyk, Piotrowski, Gawron, Maćkowski (81. Ryczowski), Albiński (76. Pańczyszyn), Zalewski.