Remis z Kluczevią

Napisał Administrator 24.09.2023

Po siedmiu zwycięstwach z rzędu, w meczu 8. kolejki 4 Ligi ZZPN nasz zespół zremisował na wyjeździe z Polski Cukier Kluczevią Stargard 1:1.

Było to spotkanie dwóch drużyn wymienianych w gronie głównych pretendentów do awansu do wyższej klasy rozgrykowej. Mecz ułożył się po myśli gospodarzy. Już w 7. minucie nasz zespól nie ustrzegł się błędu przy rzucie z autu dla rywali, a precyzyjnym strzałem piłkę do siatki posłał pozostawiony bez opieki Piotr Surma.

W kolejnych minutach groźnie na bramkę naszej drużyny strzelał Michał Magnuski. Po drugiej stronie boiska golkipera gospodarzy uderzeniem zza pola karnego próbował zaskoczyć Sebastian Milanowski.

Na początku drugiej połowy miejscowi stworzyli sobie kilka groźnych okazji do zdobycia bramki. W 52. minucie na techniczny strzał zdecydował się Piotr Wojtasiak, jednak między słupkami znakomicie interweniował Oskar Kaźmierczak. Kilkadziesiąt sekund później po błędzie przy wyprowadzaniu piłki, w dogodnej sytuacji nad poprzeczką uderzył Michał Magnuski. Ten sam zawodnik po chwili groźnie strzelał z ostrego kąta. W tym fragmencie meczu swojej szansy szukał także Patryk Baranowski.

Po drugiej stronie boiska groźnie było po dośrodkowaniu Michała Mikołajczyka, jednak trącona przez Michała Czarnego futbolówka minęła słupek bramki gospodarzy. Swoją okazję miał również Gabriel Szygenda.

W 70. minucie nasz zespół doprowadził do wyrównania. Mateusz Piotrowski przerzucił piłkę na prawą stronę boiska, gdzie rozpędzony Jorge Tapia przyjęciem futbolówki na klatkę piersiową uciekł obrońcy, wycofał ją na przedpole bramki gospodarzy, a do siatki skierował Michał Masłowski.

Końcówka spotkania to otwarta gra z obu stron. W naszym zespole swoich szans szukali Oliver Albiński i Radosław Stępień. Znacznie groźniej było jednak pod bramką naszej drużyny, gdzie gospodarze stworzyli sobie kilka kolejnych okazji. Ponownie między słupkami znakomicie interweniował Oskar Kaźmierczak, w jednej z sytuacji piłka odbiła się od słupka i po emocjonującej końcówce rezultat już się nie zmienił.

Polski Cukier Kluczevia Stargard - Gwardia Koszalin 1:1 (1:0)

Bramki: Surma (7.) - Masłowski (70.)

Skład Gwardii: Kaźmierczak - Tapia, Czarny, Obst, Mikołajczyk, Piotrowski, Masłowski (84. Mosiejko), Szygenda (63. Maćkowski), Smykowski (78. Albiński), Milanowski (63. Stępień), Cybula (78. Zalewski).