Runda na piątkę z plusem

Napisał Administrator 07.12.2023

Jak już informowaliśmy, w tym sezonie w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych oglądamy dwa nasze zespoły. Dziś przyjrzeliśmy się rundzie jesiennej w wykonaniu Gwardii II.

Gwardia II występuje w grupie 2 Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych. Jesienią nasza drużyna rozegrała dziesięć meczów, w których odniosła siedem wygranych, zanotowała jeden remis oraz poniosła dwie porażki. Z dorobkiem 22 punktów nasz zespół zakończył jesienne zmagania na trzeciej pozycji w tabeli, za Flotą Świnoujście i Kotwicą Kołobrzeg, które zdobyły 27 punktów, rozegrały jednak dwa mecze więcej. Spotkania naszej drużyny ze Świtem II Szczecin oraz Dębem Dębno zostały odwołane. Ze względów regulaminowych nasz zespół nie mógł jednak wywalczyć awansu do grupy 1.

- Rundę jesienną w naszym wykonaniu oceniam na piątkę z plusem. Ze względu na dużą liczbę zawodników w kadrze, do końca rundy w drużynie panowała spora rywalizacja o miejsce w składzie. I tak to właśnie miało wyglądać. Zespół składał się w większości z chłopców urodzonych w 2008 roku, wspieranych przez zawodników z rocznika 2007, którzy pomagali młodszym kolegom w walce na boisku – ocenia rundę jesienną w wykonaniu Gwardii II, trener Krystian Mural.

- Zespół składał się w większości z zawodników, którzy wiosną występowali w Centralnej Lidze Juniorów U15 i rywalizowali z najlepszymi zespołami z czterech województw. Ze względu na różnicę wieku, gracze naszej drużyny byli często niżsi o głowę od swoich rywali, dlatego na treningach skupialiśmy przede wszystkim na rozwoju indywidualnym zawodników. Pracowaliśmy m.in. nad siłą, motoryką i wygrywaniem pojedynków 1x1 – podkreśla szkoleniowiec naszego zespołu.

- Graliśmy bardzo ofensywnie, podstawowym oraz wyjściowym naszym ustawieniem było 4-3-3 i pressing w wysokiej strefie oraz odbiór piłki na połowie przeciwnika. Jestem zwolennikiem ustawienia 3-5-2 i taki system też stosowaliśmy, zawodnicy byli na to przygotowani. Gra krótszymi podaniami w środkowej strefie boiska, wygrywanie pojedynków 1x1 i szybki atak po odbiorze piłki. Chcemy grać ofensywnie i strzelać bramki, ponieważ to najbardziej cieszy chłopaków. Dlatego musimy być bardzo dobrze przygotowani we wszystkich aspektach piłkarskich – mówi trener Krystian Mural.

W dziesięciu rozegranych meczach nasz zespół strzelił 31 goli, tracąc – 14. Najskuteczniejszym zawodnikiem Gwardii II w tej części sezonu był Robert Smutek, który zapisał na swoim koncie osiem bramek. Pięć goli strzelił Jakub Uraków, po trzy trafienia zanotowali Adam Wirkus oraz Dawid Więckowski.

- Zajęliśmy trzecie miejsce w tabeli grupy 2, bez rozegrania dwóch meczów. W przypadku dwóch wygranych zajęlibyśmy pierwsze miejsce, jednak ze względów regulaminowych awansować nie mogliśmy, ponieważ nasza pierwsza drużyna gra już w grupie 1. Chciałbym wyróżnić kilku zawodników, ale zrobiłbym krzywdę pozostałym, dlatego pochwalę każdego, kto zagrał u mnie w drużynie. Dziękuję za pomoc Mateuszowi Dudzie i Arturowi Karasińskiemu oraz rodzicom zawodników, którzy wspierali nas każdego dnia, nie tylko podczas ligowych meczów - zakończył Krystian Mural.