Wygrana na zakończenie sezonu

Napisał Administrator 20.06.2024

Piłkarze naszego zespołu zakończyli sezon 2023/24 w rozgrywkach 4 Ligi ZZPN. W ostatnim w tym sezonie meczu nasza drużyna ograła na wyjeździe Odrę Chojna 1:0.

Od pierwszego gwizdka arbitra nasz zespół przejął w tym spotkaniu inicjatywę, jednak brakowało klarownych sytuacji do strzelenia gola. Na bramkę gospodarzy strzelali Kornel Ryczowski, Jorge Tapia czy Mateusz Piotrowski, lecz futbolówka mijała swiatło bramki, bądź te próby nie sprawiły większych problemów golkiperowi Odry.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Kilka chwil po pojawieniu się na murawie, minimalnie obok słupka strzelał Oliver Albiński. W 77. minucie w polu karnym przez bramkarza gospodarzy faulowany był Patryk Smykowski i arbiter wskazał na jedenasty metr. Z "wapna" mocno uderzył Mateusz Piotrowski, jednak piłka odbiła się od słupka i w dalszym ciągu mieliśmy bezbramkowy remis.

Nasz zespół w dalszym ciągu dążył do strzelenia zwycięskiego gola. W 88. minucie Marcin Gawron odegrał futbolówkę do ustawionego tuż przed polem karnym Mateusz Piotrowskiego, który po ograniu obrońcy, precyzyjnym strzałem posłał piłkę do siatki!

W końcowych sekundach swoją szansę miał również Cezary Zalewski, jednak z bliskiej odległości posłał futbolówkę nad poprzeczką.

Po zakończeniu spotkania nasza drużyna odebrała srebrne medale za zajęcie drugiego miejsca w rozgrywkach 4 Ligi ZZPN w sezonie 2023/24.

Odra Chojna - Gwardia Koszalin 0:1 (0:0)

Bramka: Piotrowski (88.)

Skład Gwardii: Hartleb (46. Kaźmierczak) - Dublinowski, Tapia, Bać, Smykowski (90. Grabiasz), Mikołajczyk, Piotrowski, Gawron, Ryczowski (67. Szulc), Marszałek (58. Albiński), Zalewski.