Wygrana w Pruszkowie!

Napisał Administrator 29.07.2017

Od zwycięstwa rozpoczęli sezon 2017/18 w drugiej lidze piłkarze naszego zespołu. W pojedynku wyjazdowym ze spadkowiczem z pierwszej ligi - Zniczem Pruszków, nasza drużyna zwyciężyła 2:1.

Początek spotkania nie należał do najłatwiejszych. Gospodarze zmusili naszą drużynę do wzmożonego wysiłku w defensywie, a naszemu zespołowi brakowało w tym fragmencie meczu nieco więcej zimnej krwi w kreowaniu swoich akcji. W 11. minucie na zaskakujący strzał zza pola karnego zdecydował się Kamil Włodyka i Znicz objął prowadzenie. Po chwili gospodarze ponownie zagrozili bramce naszej drużyny, jednak udanie interweniował Adrian Hartleb.

Strata gola podziałała na nasz zespół mobilizująco. Z każdą upływającą minutą nasi piłkarze poczynali sobie na boisku coraz pewniej, a sygnał do śmielszych akcji dał Przemysław Brzeziański. Strzał głową napastnika naszej drużyny minął jeszcze światło bramki, lecz w 23. minucie "Brzezian" precyzyjnym podaniem obsłużył Adriana Kwiatkowskiego, który przelobował wracającego do bramki Piotra Misztala. W tej części groźnie na bramkę gospodarzy strzelali również Radosław Mikołajczak, Aleksander Karbowiak oraz Wojciech Zyska.

Po przerwie ponownie swojej szansy szukał Zyska, jednak futbolówka powędrowała nad poprzeczką. W 63. minucie szybką akcję wyprowadził Radosław Mikołajczak. Pomocnik naszej drużyny znakomicie odnalazł w polu karnym Adriana Kwiatkowskiego, który wyłożył piłkę Przemysławowi Brzeziańskiemu i nasz zespół objął prowadzenie.

Gospodarze szukali swoich okazji do wyrównania, jednak to podopieczni Tadeusza Żakiety byli konkretniejsi pod bramką rywala. Tuż po pojawieniu się na murawie, Piotra Misztala próbował pokonać Michał Szubert. Po chwili napastnik naszej drużyny został sfaulowany przez bramkarza gospodarzy, za co ten został ukarany czerwoną kartką, a między słupkami bramki Znicza pojawił się zawodnik z pola - Paweł Tarnowski.

Mimo emocjonującej końcówki, rezultat spotkania nie uległ już zmianie i na początek drugoligowego sezonu nasi piłkarze mogli cieszyć się z wygranej nad spadkowiczem z pierwszej ligi!