Wygrana w Stargardzie

Napisał Administrator 18.03.2024

Piłkarze naszego zespołu zanotowali trzecią wygraną w trzecim meczu rundy wiosennej. Nasza drużyna ograła na wyjeździe Błękitnych II Stargard 3:1 (1:1).

Nasz zespół przystąpił do tego meczu w mocno okrojonym składzie. Obok nieobecnych już od kilku tygodni Sebastiana Milanowskiego i Adriana Cybuli, w niedzielnym meczu z powodów zdrowotnych zabrakło również m.in. Piotra Pierzchały, Michała Czarnego oraz pauzującego za kartki Jorge Tapii. Po raz pierwszy w tym sezonie na czwartoligowych boiskach zobaczyliśmy trenera Daniela Wojciechowskiego, który jesienią występował w zespole rezerw, a obecnie wspólnie z Michałem Mikołajczykiem prowadzi naszą drużynę. Obaj szkoleniowcy naszego zespołu wspólnie z Hubertem Dublinowskim tworzyli w tym spotkaniu linię defensywy. Po 1,5 miesiąca przerwy spowodowanej kontuzją, w drugiej połowie na boisku pojawił sie Cezary Bać.

Mecz ułożył się po myśli gospodarzy, którzy przystąpili do tego spotkania wzmocnieni kilkoma graczami z pierwszej drużyny. Już w 3. minucie gola bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył były zawodnik naszego zespołu, Adrian Kwiatkowski. W kolejnych minutach byliśmy świadkami ciekawego, wyrównanego spotkania. W 13. minucie zza pola karnego z dystansu niecelnie strzelał Marcin Gawron. W odpowiedzi na bramkę naszej drużyny groźnie uderzył Michał Marczak, lecz pewnie interweniował Oskar Kaźmierczak.

W 22. minucie nasz zespół doprowadził do wyrównania. Po wrzuceniu piłki z autu, futbolówkę przejął Mateusz Piotrowski i mocnym strzałem z okolic "szesnastki" umieścił ją w siatce! Kilkadziesiąt sekund później na bramkę gospodarzy strzelał Marcel Graczyk. Po drugiej stronie boiska Błękitni II ponownie szukali swojej szansy, jednak i tym razem udanie interweniował Oskar Kaźmierczak.

Na początku drugiej połowy przed szansą stanął Cezary Zalewski, lecz próba napastnika naszego zostala zablokowana przez jednego z obrońców. W odpowiedzi po szybkiej kontrze okazję mieli gospodarze, jednak strzał Bartłomieja Zdunka padł łupem Oskara Kaźmierczaka.

W 68. minucie nasz zespół objął prowadzenie! Po dośrodkowaniu Mateusza Piotrowskiego, strzał głową Marcina Gawrona odbił Jakub Wasztyl, pomocnik naszej drużyny błyskawicznie znalazł się przy odbitej futbolówce i pewnie skierował ją do siatki! Po chwili przed szansą stanął Cezary Zalewski, lecz w dogodnej sytuacji napastnik naszej drużyny posłał piłkę obok słupka.

W 84. minucie rezultat spotkania ustalił Mateusz Piotrowski, wykorzystując znakomite dośrodkowanie Marcina Gawrona z rzutu wolnego!

W końcówce meczu na czwartoligowych boiskach zadebiutował występujący na co dzień w zespole rezerw naszego klubu, Mateusz Kober.

Błękitni II Stargard - Gwardia Koszalin 1:3 (1:1)

Bramki: Kwiatkowski (3.) - Piotrowski 2 (22., 84.), Gawron (68.)

Skład Gwardii: Kaźmierczak - Dublinowski, Wojciechowski, Mikołajczyk, Walaszczyk, Smykowski, Gawron (88. Kober), Piotrowski, Maćkowski (18. Graczyk), Ryczowski (58. Bać), Zalewski.