Wygrana z Chemikiem

Napisał Administrator 03.05.2023

Dziesięć goli padło w środowym meczu naszej drużyny z Chemikiem Police. W zaległym spotkaniu 19. kolejki Kipsta 4 Ligi ZZPN, nasz zespół wygrał na swoim boisku 7:3 (5:1).

Już w ósmej minucie rezultat spotkania otworzył Dominik Chromiński, wykorzystując precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego Roberta Kozińskiego. Nasz zespół nie zwalniał tempa, raz po raz przedostając się w pole karne gości. W 24. minucie z bliskiej odległości piłkę do siatki posłał Piotr Pierzchała, a dwie minuty później na przedpole bramki futbolówkę dograł wracający do składu po kontuzji Damian Mosiejko, a tam nogę przyłożył tylko Dawid Cempa i było 3:0.

W 29. minucie gola dla przyjezdnych strzelił Karol Zarembski. Odpowiedź naszej drużyny była natychmiastowa. W 32. minucie znakomitym strzałem zza pola karnego popisał się Dominik Chromiński. Siedem minut później z rzutu wolnego dośrodkował Robert Koziński, a piłkę w siatce umieścił Mateusz Piotrowski.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście. W 49. minucie zespół z Polic wykorzystał błąd naszej drużyny przy wyprowadzeniu piłki, a na listę strzelców wpisał się Wiktor Kurzawa. W 63. minucie po podaniu Michała Masłowskiego, w dogodnej sytuacji nie pomylił się Marcin Gawron. Co ciekawe, dla tych zawodników były to pierwsze kontakty z futbolówką w tym meczu, bowiem obaj pojawili się chwilę wcześniej na murawie.

Marcin Gawron ponownie trafił do siatki w 71. minucie, wykorzystując podanie Huberta Dublinowskiego. W 79. minucie trzeciego gola dla gości strzelił Dawid Szala.

Już w sobotę, 6 maja, nasz zespół podejmie w meczu derbowym Bałtyk Koszalin (godz. 17).

Skład Gwardii: Pasterczyk - Szygenda (62. Dublinowski), Pierzchała (62. Walaszczyk), Piotrowski, Koziński, Maćkowski, Mosiejko, Chromiński (62. Masłowski), Milanowski, Smykowski (46. Burski), Cempa (62. Gawron).