Wygrana z Olimpem

Napisał Administrator 09.06.2024

Piłkarze naszego zespołu mają za sobą przedostatni w tym sezonie mecz o ligowe punkty. W spotkaniu 33. kolejki 4 Ligi ZZPN, nasza drużyna wygrała na swoim boisku z Olimpem Gościno 5:0 (2:0).

W meczu przeciwko Olimpowi w naszym zespole wystąpiło kilku zawodników w wieku juniorskim, m.in. od pierwszej minuty na boisku zobaczyliśmy urodzonych w 2007 roku - Joachima Nowickiego i Michała Karasińskiego czy Marcela Graczyka z rocznika 2006. Swoje pierwsze oficjalne mecze w pierwszej drużynie naszego klubu rozegrali Maciej Grabiasz (rocznik 2008) oraz Dawid Mazurek (rocznik 2007).

Nasza drużyna objęła prowadzenie w 14. minucie spotkania. Wówczas po strzale Marcela Graczyka bramkarz gości odbił futbolówkę przed siebie, najpierw opadł do niej Cezary Zalewski, a następnie Patryk Smykowski, który posłał piłkę do siatki. W 27. minucie podanie Patryka Smykowskiego na gola zamienił Cezary Zalewski. Jeszcze w tej części napastnik naszej drużyny bliski był wpisania się na listę strzelców, jednak futbolówka odbiła się od słupka.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych okazji dla naszej drużyny. Swoje szanse miał m.in. Michał Karasiński. W 59. minucie po podaniu Mateusza Marszałka, Cezary Zalewski minął bramkarza i pewnie skierował futbolówkę do pustej bramki.

Mimo kolejnych szans, na kolejne gole czekaliśmy do końcówki spotkania. Najpierw w 85. minucie Marcin Gawron posłał podanie za linię obrony, a sprytnym strzałem nad wychodzącym bramkarzem piłkę do siatki posłał Mateusz Marszałek. Tuż przed końcowym gwizdkiem mocnym uderzeniem z okolic linii pola karnego hat-tricka skompletował Cezary Zalewski.

Gwardia Koszalin - Olimp Gościno 5:0 (2:0)

Bramki: Zalewski 3 (27., 59., 90.), Smykowski (14.), Marszałek (85.)

Skład Gwardii: Hartleb - Dublinowski (79. Mazurek), Tapia, Mikołajczyk, Walaszczyk (86. Klacza), Smykowski (60. Szulc), Nowicki (71. Grabiasz), Gawron, Karasiński (55. Marszałek), Graczyk (55. Ryczowski), Zalewski.