Wysokie zwycięstwo

Napisał Administrator 11.11.2022

Piłkarze naszego zespołu sięgnęli po czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo. W meczu dwóch czołowych drużyn rozgrywek, nasz zespół ograł na wyjeździe Iskierkę Szczecin aż 5:1.

Nasza drużyna objęła prowadzenie już po dwunastu minutach gry. Do daleko zagranej piłki dopadł Wiktor Sawicki i w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał futbolówkę do siatki. W 24. minucie przewaga naszego zespołu wzrosła do dwóch trafień. Z prawej strony boiska dośrodkował Fabian Walaszczyk, a głową na listę strzelców wpisał się Cezary Zalewski.

W 36. minucie w wydawało się niegroźnej sytuacji, Adrian Hartleb zbyt długo zwlekał z wybiciem podanej od partnera futbolówki, ta odbiła się od jednego z atakujących graczy gospodarzy i wylądowała w siatce.

Kontaktowy gol pobudził miejscowych, ale tylko na kilkadziesiąt sekund. Kilka chwil po wznowieniu gry nasz zespół przeprowadził szybką akcję, a w dogodnej sytuacji znalazł się Patryk Smykowski. Pomocnik naszej drużyny minął bramkarza i posłał piłkę do pustej bramki. Tuż przed przerwą, po dwójkowej akcji Fabiana Walaszczyka i Marcina Gawrona, pechowo interweniował jeden z obrońców, a głową czwartego gola dla naszej drużyny strzelił Cezary Zalewski.

W drugiej połowie gospodarze dążyli do zmniejszenia strat, jednak defensywa naszego zespołu spisywała się tego dnia bardzo pewnie. W 60. minucie na strzał z okolic linii pola karnego zdecydował się Wiktor Sawicki, po raz drugi w tym meczu pokonując golkipera gospodarzy.

Kilkadziesiąt sekund później z lewej strony boiska dośrodkował Gabriel Szygenda. Rotacja futbolówki zaskoczyła bramkarza i miejscowych od straty kolejnego gola uratowała poprzeczka.

W końcówce spotkania gospodarze szukali swoich szans do zmniejszenia rozmiarów porażki, jednak między słupkami trzykrotnie znakomicie interweniował Adrian Hartleb. Po drugiej stronie boiska nasz zespół wyprowadzał bardzo groźne kontry, po których swoje okazje mieli m.in. Maksymilian Boczek i Patryk Smykowski. Rezultat nie uległ już jednak zmianie.

Skład Gwardii: Hartleb – Walaszczyk, Wojciechowski (50. Koziński), Chyła, Karpiński, Zalewski (75. Boczek), Szygenda, Tapia (65. Myśliński), Gawron (75. Pawlak), Smykowski (80. Ryczowski), Sawicki (65. Dubielewicz).