Wysokie zwycięstwo

Napisał Administrator 25.03.2023

Aż osiem goli padło w sobotnim meczu naszej drużyny z Błękitnymi II Stargard. Spotkanie zakończyło się wygraną naszego zespołu 6:2 (3:2).

Piłkarzom obu drużyn przyszło rywalizować w bardzo trudnych warunkach, przy niekiedy bardzo ulewnym deszczu i mocno nasiąkniętym wodą boisku. Mimo, że przewagę od pierwszego gwizdka osiągnęli nasi piłkarze, to prowadzenie w tym meczu objęli goście. W 18. minucie arbiter dopatrzył się przewinienia w polu karnym, a jedenastkę na gola, choć Dominik Pasterczyk wyczuł intencje strzelającego, zamienił Bartłomiej Zdunek.

Odpowiedź naszego zespołu była błyskawiczna. W 25. minucie dwójkową akcje przeprowadzili Michał Masłowski i Jorge Tapia, a do wyrównania doprowadził Cezary Zalewski. Osiem minut później napastnik naszej drużyny ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego Jakuba Karpińskiego.

W 37. minucie nasz zespół przeprowadził szybką akcję, a po podaniu Rafała Maćkowskiego w dogodnej sytuacji precyzyjnie uderzył Dominik Chromiński. Kilkadziesiąt sekund później arbiter po raz drugi w tym meczu podyktował rzut karny dla przyjezdnych i ponownie z "wapna" celnie uderzył Bartłomiej Zdunek.

W 56. minucie Dominik Chromiński sprytnie wycofał futbolówkę do nadbiegającego Jorge Tapii, a dośrodkowanie Argentyńczyka w niecodzienny sposób na gola zamienił Cezary Zalewski. Ku zaskoczeniu bramkarza gości, napastnik naszego zespołu skompletował hat-tricka po zagraniu... klatką piersiową. Sześć minut później nasza drużyna zdobyła piątego gola. Po dograniu Dominika Chromińskiego, z bliskiej odległości piłkę do siatki posłał Rafał Maćkowski.

W 66. minucie w "szesnastce" faulowany był Cezary Zalewski i arbiter wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł sam poszkodowany, jednak intencje Cezarego Zalewskiego wyczuł Miłosz Bartkowiak.

W kolejnych minutach swoje szanse mieli m.in. Gabriel Szygenda i Damian Mosiejko, po którego strzale futbolówka odbiła się od poprzeczki. W 82. minucie rezultat spotkania ustalił Dawid Cempa, wykorzystując podanie Dominika Chromińskiego.

Skład Gwardii: Pasterczyk - Tapia, Piotrowski, Mosiejko, Karpiński, Maćkowski (72. Szygenda), Gawron, Masłowski (68. Cempa), Chromiński, Smykowski (68. Milanowski), Zalewski (84. Dublinowski).