Z wiarą do końca!

Napisał Administrator 25.03.2024

Olbrzymich emocji dostarczyło ligowe spotkanie naszej drużyny z MKP Szczecinek. Nasz zespół przegrywał do 89. minuty 0:1, by ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść!

Nasz zespół przystąpił do tego meczu bez zmagających się z kontuzjami lub chorobami - Adriana Cybuli, Sebastiana Milanowskiego, Piotra Pierzchały, Rafała Maćkowskiego, Michała Czarnego oraz pauzującego za kartki - Mateusza Piotrowskiego. Po raz pierwszy po kontuzji na boisku zobaczyliśmy Olivera Albińskiego.

Jako pierwsi znakomitą okazję do strzelenia gola stworzyli sobie goście, jednak Mateusz Górny mając przed sobą pustą bramkę, nie zdołał posłać futbolówki do siatki. W kolejnych minutach to nasz zespół bliski był otwarcia wyniku, lecz najpierw Cezary Zalewski z bliskiej odległości skierował piłkę nad poprzeczką, a chwilę później Kornel Ryczowski mając przed sobą tylko bramkarza uderzył obok słupka.

Co nie udało się naszemu zespołowi, w 37. minucie udało się gościom. Po szybkiej kontrze, precyzyjnym strzałem na listę strzelców wpisał się Maciej Sobczyk.

Od początku drugiej połowy nasza drużyna dążyła do zmiany niekorzystnego rezultatu. Najpierw Marcel Graczyk trafił w poprzeczkę, po chwili groźnie głową strzelał Marcin Gawron. W kolejnych minutach swoje szanse mieli Oliver Albiński oraz Cezary Zalewski.

W 88. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Marcin Gawron, a bramkarz gości sparował futbolówkę na rzut rożny. Po chwili w pole karne dośrodkował Michał Mikołajczyk, w zamieszaniu przed bramką przyjezdnych piłka spadła wprost pod nogi Marcina Gawrona, który mocnym strzałem doprowadził do remisu!

Nasz zespół szukał zwycięskiego gola i po kilkudziesięciu sekundach tuż przed "szesnastką" faulowany był Oliver Albiński. Z rzutu wolnego dośrodkował Marcin Gawron, a głową futbolówkę do siatki posłał Jorge Tapia!

Nasza drużyna odwróciła losy meczu i ostatecznie sięgnęła po bardzo cenne zwycięstwo.

Warto dodać, że w sobotnim meczu w pierwszym zespole naszego klubu zadebiutował urodzony w 2008 roku - Filip Szulc.

Gwardia Koszalin - MKP Szczecinek 2:1 (0:1)

Gole: Gawron (89.), Tapia (90.) - Sobczyk (37.)

Skład Gwardii: Kaźmierczak - Dublinowski (65. Szulc), Wojciechowski (46. Nowicki), Mikołajczyk, Walaszczyk, Smykowski, Bać (28. Graczyk), Tapia, Gawron, Ryczowski (56. Albiński), Zalewski.